Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Dzieci z ogniska misyjnego w Kwielicach wychodzą do parafian z „Misyjnym Budzikiem”, przypominając im, że Niedziela Misyjna i Tydzień Misyjny to czas na okazanie solidarności z tymi, którzy jeszcze nie słyszeli Dobrej Nowiny.

Październikowe kongresy misyjne dzieci w Pelplinie to już tradycja, a każdy kolejny przyciąga dzieci, młodzież i dorosłych jak magnez. W sobotę 14 października w katedrze pelplińskiej spotkało się ponad 400 dzieci i animatorów oddanych sprawom misji.

 Owoce pracy misjonarzy diecezji płockiej, akcja Kolędnicy Misyjni oraz Misyjny Wolontariat Młodzieżowy PDRW były tematem jesiennego spotkania dekanalnych referentów ds. misji, które odbyło się 12 października br. w Płocku. Przewodniczył mu bp Piotr Libera.

W intencji pokoju dzieci świata po raz 15. połączą się w modlitwie przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Uczynią to 13. października w 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie.

Świat ma wiele poważnych problemów, których nie potrafią rozwiązać nawet bardzo mądrzy ludzie. Pan Bóg pokazuje za sprawą objawień fatimskich, że mogą to zrobić ŚWIĘTE DZIECI! Plan działania jest prosty…

Już wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny a wraz z nim program formacji misyjnej dzieci dla szkół i parafii.

 „Idźcie i głoście z Maryją!” – pod takim hasłem 10 czerwca w Pliszczynie spotkały się dzieci z ognisk Papieskiego Dzieła Misyjnego oraz innych grup apostolskich archidiecezji lubelskiej. 

Ponad 1100 dzieci z archidiecezji krakowskiej i bielsko-żywieckiej świętowało w krakowskich „Wioskach Świata” IX Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci pod hasłem "Idźcie i głoście".

W najbliższą sobotę 10 czerwca w Salezjańskim Parku Edukacji Globalnej w Krakowie spotkają się dzieci archidiecezji krakowskiej i bielsko-żywieckiej na IX Archidiecezjalnym Kongresie Misyjnym Dzieci.

W Dzień Dziecka w Ełku odbył się I Diecezjalny Kongres Misyjny. Stacja dziecięca Kongresu zgromadziła kilka tysięcy dzieci zaangażowanych w niesienie pomocy misjom.

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne